17. NOVEMBER !!!

17.11.2021

Zmenili nám históriu 17.11. na dej-iný

Nedalo mi a pri dnešnom stretnutí s mladými ľuďmi vo veku do 30 rokov a študentov stredných škôl /a gymnázia/ som im položil otázku:

"Čo sa Vám vynorí v predstavách, keď sa povie dátum 17. november?"

Študenti odpovedali "štátny sviatok", tak nejdeme do školy! 

Ďalší mladý pár odpovedal : "Pri demonštráciách v Prahe strieľali komunisti do demonštrujúcich študentov a niekoľkých zastrelili!".

Na moju otázku koľkých a v ktorom roku, odpovedali, že niekoľkých a v roku 1989!

Keď pobadali na mojej tvári ironický úsmev, predložili otázku mne: " Nemáme pravdu?"

Dovolil som si im pripomenúť, že aj u nás na Slovensku by sme si mali pripomínať udalosti 17. novembra, ale:

- možno okrajovo,

- že :

1/

17. novembra 1939 bol v Paríži ustanovený emigračný Československý národný výbor a prvým dokumentom, ktorý vyhlásil, bol mobilizačný rozkaz pre všetkých Československých občanov vo Francúzsku, ktorý neskôr uznala rada štátov.

2/

Dňa 28. októbra 1939 pri príležitosti 21. výročia vyhlásenia Československej republiky sa konala v Prahe na Václavskom námestí veľká proti nacistická demonštrácia Pražanov, ktorú rozohnali streľbou /aj jednotky SS/ a jedného pekára, Václava Sedláčka, zastrelili a študenta Jána Opletala smrteľne zranili, ktorý 11. novembra 1939 na následky zranení zomrel. Jeho pohreb , ktorý sa konal v Albertove /časť Prahy/ sa zmenil na mohutnú proti nacistickú demonštráciu študentov. Protektorátne zložky proti nim tvrdo zasiahli. Deviatich študentských funkcionárov zatkli a popravili vo väznici v Ruzyni. Ďalších takmer 1.200 študentov v Prahe, Brne a Příbrami, zatkli a odvliekli do koncentračného tábora Sachsenhausen!

Dňa 16.11.1939 po pohrebe Jána Opletala sa konala v Berlíne za účasti A. Hitlera porada k Pražským udalostiam. Führer vtedy prehlásil"...15. marec bol môj veľký omyl! Ľutujem, že sme s Čechmi neurobili to čo s Poliakmi. Udalosti z 28. októbra a 15. novembra ukázali, že Česi si nezasluhujú iný osud... Z týchto dôvodov nariaďujem: zatvorenie Českých vysokých škôl na tri roky. Akékoľvek demonštrácie okamžite potlačiť ... nebudem váhať nasadiť do ulíc aj delá ak to bude situácia vyžadovať. Do každého hlúčiku ľudí sa bude strieľať z guľometov. Ak bude ešte nejaká demonštrácia , zrovnám Prahu so zemou..."

Dňa 17. novembra boli Pražské vysoké školy uzavreté. Deviati študentskí aktivisti boli zatknutý a bez súdu vo väznici v Ruzyně popravení!

Medzi nimi bol aj jediný študent zo Slovenska - Marek Frauwirth rodák zo Zakopaného, ktorý žil v Tvrdošíne. V čase popravy mal 27 rokov. Dňa 16.novembra 2018 mu na ZŠ Štefana Šmálika v Tvrdošíne odhalili pamätnú tabuľu. Po ukončení strednej školy v Banskej Bystrici študoval na vysokej škole v Prahe.

Pri výročí 17. novembra 2019 za prítomnosti prof. Jozefa LEIKERTA bola na Albertove v Prahe osadená kocka aj študenta Mareka Frauwirta. Pán profesor sa venuje tejto problematike dlhodobo a napísal o holokauste sedem titulov. Jeho diela vyšli v 12 jazykoch a za svoju publikačnú a prekladateľskú činnosť mu bolo udelené aj čestné občianstvo mesta Tornaľa, odkiaľ odvliekli Horthyiho fašisti vyše 650 "židobolševikov" do koncentračného tábora.

Ďalších takmer 1200 študentov zatkli v Prahe, Brne a Příbrami, Všetkých deportovali ešte v ten deň do koncentračného tábora v Sachsenhausene. Na naliehanie protektorátnej vlády boli po troch rokoch, tí ktorí to prežili prepustení. 35 ich zahynulo na následky pomerov v koncentračnom tábore.

Zo spomienok tých, ktorí prežili som osobne poznal aj pána profesora MARKVARTA, ktorý ma učil v rokoch 1969-1973 na Strednej priemyselnej škole v Tábore matematiku a fyziku.

Zámerné ponechávanie stáť niekoľko tisíc väzňov na "apellplace" vo viac ako mínus 20 stupňových mrazoch, neboli ešte najhoršie "prevýchovné" metódy. Desiatky jeho spoluväzňov v stoji zamrzli a spadli bez známok života. Pán profesor mal šťastie, že to prežil, lebo bol pri rozmarných Hitlerových narodeninách vybratý, ako každý stý väzeň, ktorý bol na jeho milosť a prepustený!!!

3/

V roku 1941 v Londýne delegáti z 26 krajín sveta vyhlásili udalosti v protektoráte Čiech a Moravy zo 17. novembra 1939 ako "MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠTUDENTSTVA", ktorý si celý svet /okrem nášho SLOVENSKA/ pripomína aj dnes!!! Teda 17. novembra 2021!!!

O tom, že pri tejto príležitosti sa v celej republike organizovali, desiatky rokov medzinárodné športové súťaže predovšetkým univerzitných športovcov ani nehovoriac.

Po mojom vysvetlení som dostal otázku. Prečo sa o tom neučíme na škole? Musel som ich odkázať na ich učiteľov, aby im to vysvetlili. Určite nemajú také šťastie, ako ja, že ma jeden z priamych svedkov tej doby, väznený študent Eduard Markvart učil 4 roky na strednej škole.

4/

A po tomto návrate k dátumu 17. novembra v histórii, si ozrejmime i nie tak dávne udalosti dňa 17. novembra 1989

Počas demonštrácie študentov 17. novembra 1989 v Prahe nebol pri zásahu bezpečnostných zložiek zabitý ani jeden človek. Smrť študenta Martina Šmída bola médiami oznámená a šírená zámerne a neskôr sa ukázalo, že údajne "zabitý študent" vôbec nebol účastníkom demonštrácie, žil v Kladne a ak mu zdravie slúži žije aj dodnes. /Ale dnešné demokratické média o tom neuvedú ani slovko!!!/


5/

U našich bratov Čechov, sa práve v týchto dňoch sa diskutuje o opätovnom vyhlásení 17. novembra, ako "MEDZINÁRODNÉHO DŇA ŠTUDENSTVA" s dôrazom, že aj 17. november 1989 bol zásluhou študentov, ktorí si neskôr politici prisvojili!!! Študenti žiadajte si svoj ukradnutý sviatok späť!!!

Bolo by zaujímavé, koľkí páni učitelia dejepisu by vedeli svojim žiakom, študentom poukázať aj na 17. november 1939 !!!??

Z úcty k obetiam 17. novembra 1939 a uznaniu študentom zo 17. novembra 1989 - nie obetiam, lebo žiadne mŕtvoly neboli!


JUDr. Jozef PUPALA

žiak pána profesora Eduarda MARKVARTA

zo Strednej priemyslovej školy strojníckej - odbor mechanizácia v stavebníctve TÁBOR.

V Čiernom Potoku 17.11.2021


Vážení členovia a sympatizanti.

Je našou povinnosťou sledovať a upozorňovať na fakty, kedy médiá manipulujú s dejinami (dej-iný) a kedy ide o čisto historickú faktografiu.

Už bolo preukázané, že udalosti v r.1989 boli plánovaným prevratom amerických síl NWO, ktorým sa v spojení s vtedajšími zradcami ŠTB podarilo vyvolať masové protesty občanov s ich cieľom: zvrhnúť socialistický režim a ovládnuť toto územie Európy. Šlo o podvod na občanoch, ktorí v omyle pod davovou psychózou týmto podvratným silám napomohli prevratu.

Keďže sa však udalosti diali v rozpore s vtedajšou československou Ústavou i platnými zákonmi, nič z toho, čo vtedy v Havlovom Parlamente odhlasovali nezákonne dosadení pseudoposlanci (väčšina z nich boli Havlovi opileckí kamaráti z mokrej štvrte), nič z toho ,čo vtedy akože prijali a uzákonili, NIE JE PLATNÉ.

K faktom na tieto udalosti z pohľadu právnej teórie sa vrátime neskôr.

Sledujte naše príspevky, hľadajme PRAVDU spoločne.

Zdroj: vyrez_21111701_web

Vaše reakcie na článok