Generál Milan Lučanský

02.01.2021

Home Ze světa Slovenskem otřásá skandál a podezření z umučení a vraždy bývalého policejního prezidenta...

Slovenskem otřásá skandál a podezření z umučení a vraždy bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského ve vazební cele, uniklá lékařská zpráva je jako z hororu! Bulva pravého oka vyhřezlá z oční jamky do nosní dutiny, prolomená oční klenba, těžký otok horního i spodního víčka, dvojité vidění! Nejprve prý ve vazbě upadl na činku, poté se pod ním zvrtl invalidní vozíček a uhodil se pro změnu do temene hlavy a nakonec se oběsil na teplákové bundě, kterou si vyžádal, protože v cele asi nešlo ústřední topení a byla mu zima! Generál Lučanský jako první Matovičův umučený politický vězeň?

  • Ze světa

Slovenskem otřásá skandál a podezření z umučení a vraždy bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského ve vazební cele, uniklá lékařská zpráva je jako z hororu! Bulva pravého oka vyhřezlá z oční jamky do nosní dutiny, prolomená oční klenba, těžký otok horního i spodního víčka, dvojité vidění! Nejprve prý ve vazbě upadl na činku, poté se pod ním zvrtl invalidní vozíček a uhodil se pro změnu do temene hlavy a nakonec se oběsil na teplákové bundě, kterou si vyžádal, protože v cele asi nešlo ústřední topení a byla mu zima! Generál Lučanský jako první Matovičův umučený politický vězeň?

Nový rok 2021 je tady a začíná horším způsobem, než by si člověk uměl představit. Slovenskem v posledních hodinách otřásá neuvěřitelný skandál, který vykresluje brutální fašizační procesy v zemi pod Tatrami, ke kterým začalo docházet po nástupu nové vlády Igora Matoviče vloni na jaře. Bývalý slovenský policejní prezident a generál Milan Lučanský totiž za záhadných okolností zemřel ve vyšetřovací vazbě a údajně spáchal sebevraždu.

Na veřejnost však unikly informace a včera dokonce i lékařská zpráva, které vykreslují neuvěřitelně brutální příběh plný násilí, podle všeho mlácení a fyzických útoků, které nakonec vedly ke smrti policejního ex-prezidenta. Ten se podle informací slovenských alternativních médií, ale i opozičních politiků, stal prvním umučeným politickým vězněm Igora Matoviče. My jsme včera posunuli uniklou lékařskou zprávu našemu kolegovi, lékaři, aby zhodnotil informace v nálezové lékařské zprávě. A zhodnocení je naprosto zdrcující.

Nejprve si řekněme, jak to celé začalo. Vláda Igora Matoviče spustila koncem loňského roku operaci "Jidáš" zaměřenou na zatýkání vysoce postavených soudců a policistů podezřelých z korupce a podplácení, kterého se měli dopustit za vlády Roberta Fica a jeho strany SMER-SD. Národní kriminální agentura (NAKA) začala provádět razie po celém Slovensku a podle unikajících zpráv jsou zadržení vyslýchání a nuceni k tomu, aby vypovídali o lidech a osobách napojených na minulou vládu Roberta Fica a všechny politicky exponované činitele strany SMER-SD a rovněž HLAS-SD, což je odštěpené politické křídlo Ficova SMERu pod vedením Petera Pellegriniho.

Bývalý slovenský policejní prezident utrpěl před sebevraždou těžké poškození oka bizarním a neuvěřitelným způsobem, který vyvolává pochybnosti

Podle slovenských médií byl Lučanský podezřelý z braní úplatků ve výši přes půl milionu EUR za údajné krytí podvodů stíhaného podnikatele z Nitry Norberta Bödöra. Lučanský byl obviněn také v případu, ve kterém policie prý výměnou za úplatek v minulosti nestíhala synovce bývalého ministra hospodářství Petera Žigy. Bývalý policejní prezident Milan Lučanský pobýval v zahraničí a počátkem prosince se vracel z Chorvatska. Slovenská policie ho chtěla zadržet již předtím, ale nemohla, protože byl v cizině. Generál Lučanský ale pro média uvedl, že nemá problém a bude vypovídat a skutečně se 2. prosince na Slovensko vrátil. Okamžitě byl zatčen a byla na něj uvalena vazba. Od tohoto okamžiku se začaly odpočítávat poslední dny jeho života. 

Večer 9. prosince utrpěl generál Milan Lučanský ve vazební věznici v Prešově těžké zranění. Neznámo jak prý upadl na posilovací činku, přičemž není jasné, kde se tato činka ve vazební cele ocitla. Lidé ve vazbě nemají režim podobný věznicím, kde mohou volně chodit a navštěvovat různé části budovy, posilovny, kulturní místnosti atd. Jedinou možností je, že policie dovolila Lučanskému posilovací činku na vazební cele. Rozměr a velikost této činky je rovněž nejasný, určitě se nejednalo o vzpěrací činku s tyčí, ale o činku posilovací do jedné ruky.

A tím vyvstává neuvěřitelná záhada, jak mohlo dojít ke zranění s popisem, jak uvádí slovenská policie v této kauze. Podle slovenské policie generál Milan Lučanský spadl na položenou posilovací činku tak nešťastně, že si prorazil oční klenbu pravého oka a došlo k těžkému zranění. Druhý den byl převezen do vojenské nemocnice v Ružomberoku na ORL kliniku, kde došlo k vyšetření zranění. A právě včera na veřejnost unikla fotografie zachycující lékařský počítač s otevřenou lékařskou zprávou Milana Lučanského.

Lékařská zpráva zachycuje devastující poškození pravého oka tupým předmětem a rovněž zranění zadní části hlavy po pádu na zem, údajně z vozíčku

V dokumentu je spousta lékařských termínů a výrazů, takže jsme dokument poslali našemu kolegovi, lékaři, aby nám zhodnotil, co vlastně se v dokumentu nachází. A popis zranění nám doslova vyrazil dech. Milan Lučanský utrpěl podle této zprávy devastující zranění pravého oka, při kterém došlo k uvolnění oční bulvy v oční jamce a oko bylo vraženo do nosní dutiny. Došlo k poškození nervových vláken oka, přičemž z lékařské zprávy vyplývá, že ošetřující lékař si není jistý, jestli dvojité vidění, které pacient popisuje v následku zranění, je způsobeno poškozením oční bulvy a její optiky, anebo se jedná o poškození nervových drah z oční bulvy do mozku.

Lékař proto ve zprávě navrhuje lékařské neurochirurgické konzilium, aby určilo samotnou povahu zranění, sám lékař si tak na určení diagnózy netroufl, uvádí náš kolega. Návrh na konzilium lékaři provádí podle Hippokratovy přísahy v situaci, kdy si nejsou jistí povahou zranění a způsobem léčby, takže nemohou rozhodnout samostatně a sami, musí přizvat další odborníky pro určení povahy zranění a usnést se společně v konziliu.

V lékařské zprávě se uvádí kromě jiného i částečná paréza očního nervu, tedy ochrnutí očního nervu, dále diplopie, tedy dvojité vidění v horizontálním směru, tedy poškození stereoskopického obrazu ve směru do stran, dále otok očních víček nahoře i dole, krev v očním bělmu a rovněž edém oka. Lékařská zpráva ovšem uvádí i další šokující informaci, že pacientovi se ráno 10. prosince před cestou na toto prvotní vyšetření podvrtl invalidní vozíček natolik bizarním způsobem, že nad tím zůstává rozum stát. Při převozu na vyšetření se prý vozíček převrátil vzad a generál Lučanský se uhodil do temene hlavy a způsobil si hematom.

Generálovi byla zima, vyžádal si bundu a potom se na ní oběsil. Lékař s praxí ze soudního lékařství to naší redakci rozporuje jako vysoce nepravděpodobné

Převrátit se na vozíčku tak nešťastně, aby člověk padl zezadu hlavou na zem, to se opravdu jen tak nevidí. V lékařské zprávě se uvádí, že si pacient na všechno pamatuje, a že nezvracel, což by jinak ukazovalo na otřes mozku. Tyto neuvěřitelné popisy z lékařské zprávy vypadají, jako kdyby se Milan Lučanský účastnil nějaké brutální rvačky a pěstního souboje, kdy mu někdo uštědřil takovou ránu, že došlo k dispozici oční bulvy do nosní dutiny, k otoku oka a víček, a rovněž k poškození očního nervu, způsobujícího ochrnutí hybnosti oka. Jenže, generál nebyl někde v baru, ale ve vazební cele. A bizarní narativ oficiální teorie tady nekončí. 

Dne 29. prosince se generál Milan Lučanský pokusil ve vazbě o sebevraždu. Podle slovenské policie mu byla zima a vyžádal si proto teplákovou bundu. Ve slovenských vazebních věznicích je zřejmě taková zima, že si tam lidé musí žádat o bundy, protože asi nefungují radiátory. Každopádně oběšení bývalého policejního prezidenta na teplákové bundě ve vazební cele je takový bizár, kterému většina slovenské veřejnosti prostě nevěří. Milan Lučanský byl prominentní vězeň a byl pod dozorem a kontrolou.

Pokud by opravdu použil teplákovou bundu k sebevraždě, potom by takové věšení bylo velmi nespolehlivé, protože teplákovina není konopný provaz. Teplákovina má tendenci se natahovat a když se zatočí a smotá do provazu, smyčka nedokáže na krk vytvořit tlak na zaškrcení vzduchové trubice, protože smotaná bunda je příliš tlustá a rozkládá tlak a hmotnost na širokou plochu krku, upozorňuje náš kolega a uvádí příklad.

Oběšení nelze provést s kdečím, protože při tlustém provazu nebo smotaném hadru dojde jenom k částečné asfyxii a člověk umírá dlouhé hodiny, jsou známy i dny

Nejrychlejší sebevražda oběšením je ocelovou strunou z piána, případně z kytary. Plocha struny je tak malá, že hmotnost lidského těla se nedokáže na strunu rozložit a dojde k proříznutí krku, tepen, Eustachovy trubice a je to velmi rychlé. Naproti tomu smotaný kus jakékoliv látky je přesným opakem, protože hmotnost těla se rozloží na širokou plochu smotaného kusu látky. Člověk se neudusí, pouze nebude moci mluvit, ale k zaškrcení dýchací trubice dojde jen částečně, nastane tzv. parciální asfyxace, tzn. částečné dušení, a to hlavně kvůli tomu, že smyčka smotaného hadru se podsune pod lebku a netlačí tak na krk a na ohryzek.

Podle lékaře dojde k částečné asfyxii a člověk umírá dlouhé hodiny a jsou známy případy, kdy člověk přežil i několik dnů na smotaném prostěradle. Pokud by se Lučanský opravdu oběsil na smotané bundě, mohl by tam viset i celý den a pořád by žil. Lučanský měl být donucen, aby začal vypovídat proti politikům stran SMER-SD a HLAS-SD. Z tohoto důvodu nebyly ve vazbě Lučanskému v rozporu se zákonem dovoleny návštěvy rodiny, ani telefonáty s rodinou, aby si nemohl stěžovat, že ho ve vazbě např. mlátí, týrají atd.

Oficiální příběh tak připomíná onen sarkastický vtip o sebevraždě oběšeného muže v lese, který měl v zádech 11 bodných ran a v čele průstřel od 9mm pistole. Lidé oficiálnímu příběhu nevěří. Pojďme si říct jinou verzi příběhu a sami posuďte, jestli zní reálněji. Generál Milan Lučanský toho věděl hodně a nemusel mluvit o Ficovi a Kaliňákovi, mohl ale mluvit o mnoha současných politicích Matovičovy vlády.

Pokud si myslíte, že nákup 10 milionů antigenních testů pro celoplošné testování Slováků premiérovi spřízněnou trnavskou firmu podnikatele, do jehož soukromé školy chodí obě Matovičovy děti a ve školní radě dva roky seděla i manželka Igora Matoviče (více v článku zde), je prostě jenom náhoda, tak opravdu žijete v nějaké sluníčkové bublině pokřivené reality. Tito lidé okolo Igora Matoviče mají své páky a styky, ze kterých profitují a bývalý policejní prezident o těchto lidech věděl velmi mnoho detailů a informací.

Policejní ex-prezident podle reálnější verze dostal pěstí s navlečeným boxerem přímo do oka a úder ho odhodil na zem, kde si navíc zranil temeno hlavy

To není tak, že můžete zatknout bývalého policejního prezidenta a myslet si, že na vás nic nemá, že neví, jaké kostlivce máte ve skříni. Takže asi víme, k čemu došlo. Generál Milan Lučanský prostě věděl na mnoho lidí příliš mnoho informací a neměl proto vůbec strach a obavy. Proto se úplně bez obav vrátil z Chorvatska na Slovensko, i když dopředu věděl, že ho slovenská policie chce zatknout, byl si absolutně jistý, že se mu nic nestane. Tu jistotu mu muselo něco dávat a sami teď se zamyslete, jestli to bylo naivní čisté svědomí, anebo informace a kompromitační olovo, kterým disponoval proti lidem okolo Igora Matoviče a současné vlády.

Jakmile byl ve vyšetřovací vazbě, najednou se někde vzala činka a hned poté devastující zranění pravého oka. Kdyby ta činka v cele nebyla, těžko by mohlo devastující zranění nastat. Pokud by v cele došlo k devastujícímu zranění oka, těžko by se to vysvětlovalo, kdyby v cele nebyl nějaký těžký předmět, na který lze čirou náhodou upadnout, že? Takže, do cely musel být umístěn předmět, který by omluvil zranění, které ale nenastalo od činky, ale od brutální bomby vedené pěstí s navlečeným boxerem na prstech pravačkou a direktem na pravé oko generála.

Pokud nejste zocelený boxer, tak člověku oční klenbu holou pěstí neprolomíte, lebka je natolik tvrdá, že k proražení lebky potřebujete kovový nástroj. Boxer je ideální a lze jej zamaskovat činkou na místě činu, že se řekne, byl to pád okem na činku. Zranění je totiž totožné, tupý úder tvrdým kovovým předmětem na lebku, prolomení nadočnice, dispozice a vychýlení oční bulvy do nosní dutiny v důsledku tlaku předmětu na oko a oční klenbu.

Pokud k lékaři přijde pacient s rozbitou oční klenbou, vyoseným okem, s poškozením očního nervu, s otokem oka a s hematomem vzadu na hlavě, bude si lékař myslet, že šlo o rvačku, direkt na oko a pád na záda a třísknutí do hlavy po dopadu na zem po direktu

Hematom na temeni hlavy, pád na záda a úder zezadu do hlavy pádem z vozíčku vzad je ta samá nepravděpodobná událost. Naše verze je tato: Generál po úderu boxerem vedeným na pravé oko padl na záda a praštil se logicky do temene hlavy na zemi, kde skončil po přímém direktu. Možná se hlavou navíc zranil právě o ten radiátor, který netopil.

Takže hematom temene hlavy po obdržení úderu boxerem do hlavy nám v redakci připadá jako věrohodnější vysvětlení, než náhodné upadnutí okem generála na činku ležící na zemi. Nejjednodušší vysvětlení je obvykle to nejvíce pravdivé. Pokud jste lékař, nic o kauze nevíte, a přivezou vám pacienta, který má rozbité a oteklé oko a navíc má z druhé strany poškozené temeno od pádu na zem, tak co vás jako lékaře napadne?

Že k tomu došlo náhodným upadnutím pacienta na činku na zemi a poté pádem pacienta z vozíčku vzad na záda, když chtěl jet na vyšetření oka? Anebo vás napadne jednodušší vysvětlení, že pacient dostal dělovku a bombu na oko boxerem tak silně, že padl na záda a rozbil si ještě temeno hlavy? Ano, nemusím vám vysvětlovat, která z těchto variant je uvěřitelnější.

Oběšení prominentního vězně na smotané teplákové bundě, která se do cely dostala prý poté, co generálovi byla zima, je takový bizár, který opravdu hlava nebere. Náš kolega lékař k tomu uvádí, že daleko lepším nástrojem na oběšení by byly kalhoty, protože ty na rozdíl od teplákoviny nepruží. Kdyby se generál chtěl oběsit na oděvním textilu, nepotřeboval by teplákovinu, oběsil by se na svých kalhotech, ale trvalo by to několik hodin, než by zemřel. V obou případech totiž smotaný textil má příliš velký průměr a plochu, na kterou se váha lidského těla rozloží, takže nedojde k snadnému zaškrcení krku.

Policejní ex-prezident věděl podle všeho příliš mnoho na lidi z okolí Matovičovy vlády, ale neměl nachystanou pojistku a Dead Man's Switch

Generál Milan Lučanský je tak možná prvním umučeným a zavražděným politickým vězněm na Slovensku po roce 1989 a slovenská sórošovská korporátní média kauzu bagatelizují a relativizují. Prominentní vězeň a bývalý policejní prezident zkrátka věděl příliš mnoho informací na představitele současné vlády Igora Matoviče a neměl podle všeho sjednanou pojistku pro tyto případy, neměl nachystaný Dead Man's Switch na uveřejnění kompro materiálů na členy Matovičova mocenského úchopu v případě své náhlé smrti. Mnoho těchto lidí dělá tu chybu, že si myslí, že znalost výbušných kompro informací na někoho člověka ochrání. To samo o sobě nestačí, člověk musí mít pojistku pro případ, že by se mu něco stalo a nepřítel o této pojistce musí vědět, že existuje, aby měla funkčnost a svůj efekt.

Generál Lučanský tuto pojistku zjevně neměl, podcenil situaci a pokusil se pojistku aktivovat až v době, kdy byl ve vazební cele, jenže to bylo pozdě, tím si podepsal rozsudek smrti. Pojistka musí být vytvořena předtím, musí být nastavený Dead Man's Switch a teprve poté pojistka splní svůj účel. Kauza tak pouze potvrzuje, že na Slovensku se k moci dostala vláda, okolo níž se najednou začínají objevovat mrtvoly zjevně politických vězňů. Nikdy by k tomu přitom nedošlo, kdyby v roce 2018 neproběhla ve slovenských ulicích barevná revoluce zorganizovaná sórošovými korporátními médii. Slováci teď budou platit svojí krví za tuto fatální chybu připuštění únosu slovenské politiky blázny a manipulanty, kteří nyní uchopili veškerou moc a začali přepisovat slovenskou ústavu.

Faktografická aktualizace článku na základě vývoje kauzy:

Po prvním incidentu s okem byl Milan Lučanský, podle nových informací, převezen nejprve do prešovské nemocnice, ale následně byl převezen a hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici SNP v Ružomberku vzdáleném asi 135 km od Prešova.

Lékařem, který ho měl podle lékařské zprávy ošetřovat, byl Marián Sičák, který v minulosti vystupoval za stranu Daniela Lipšica. Důkazní video z roku 2012 je stále na YouTube, viz. níže.

Naše redakce nad celou kauzou vyslovuje pozůstalé rodině po generálu Milanu Lučanském hlubokou soustrast a věříme, že svoboda, pravda a spravedlnost na Slovensku zvítězí, i když zatím to vypadá na temnou zimu bez světel na konci tunelu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Návštěvník

lojza

strasne se Nad boji, ze se vse provali a za kazdou cenu nechce dat dokumetaci i kdyz rodina si ji uz vyzadala 

Návštěvník

lojza

a misnter vnitra ten smejd Nad vyhorzuje ze zajisti anonymitu kdo vynesl lekarskou zpravu ven, to je k bliti, misto aby nasel kdo to udelal, jede v tom taky, Slovensko je na urovni Afriky, neskutecne, takze je pravda ze ho zavrazdili aby nemluvil, hodne lidi ma bobky ze by slo sedet i politiku, tohle nema obdoby, pravda musi jit ven, nikdo tem psychopatum s matovicem neveri

Zdroj: https://aeronet.cz/news/slovenskem-otrasa-skandal-a-podezreni-z-umuceni-a-vrazdy-byvaleho-policejniho-prezidenta-milana-lucanskeho-ve-vazebni-cele-unikla-lekarska-zprava-je-jako-z-hororu-bulva-praveho-oka-vyhrezla-z-ocni/

uverejnené dňa 1.1.2021