Děti bez podmínek do škol

03.09.2021

Reportáž z druhého školního dne ve Vraném

Možná jste 1.9.2021 zahlédli v televizi reportáž z Vraného na Kladensku, rodiče školních dětí odmítli nechat své děti podstupovat testování a nošení roušek. 

Ředitelka školy paní Ludmila Svobodová byla odvolána, protože nesouhlasila s testováním a očkováním dětí. Na její místo nastoupila nová, dočasně pověřená vedením školy, paní Šárka Veselá. Nově úřadující paní ředitelka včera přivítala prvňáky slovy, že když se nebudou testovat, mohou nakazit své babičky a dědečky a ti následně umřou. Dále přirovnala školní děti k feťákům, které je rovněž nutno testovat. Je jasné, že mezi rodiči toto prohlášení vzbudilo okamžité emoce. Především zde ve Vraném, kde navštěvují školu ti nejmenší od první do páté třídy.

Zajeli jsme se do Vraného podívat a zjistit, jak se vedení městysu a školy dohodlo s rodiči. Rodiče přiváděli svá dítka ke škole, kde společně s dalšími spolužáky očekávali svoji milovanou (bývalou) paní ředitelku, která s nimi odjížděla na výlet. Mluvili jsme s rodiči, dotazovali se bývalé i současné ředitelky. Přítomen byl také mluvčí žáků pan Sýkora, starosta i novináři.

Dle vyjádření rodičů by byli ochotni přistoupit pouze na testy ze slin, což jim vedení obce, ani školy neumožnilo. Z diskuze vyplynulo, že všechny tři paní učitelky se k zítřejšímu dni dohodly na rozvázání pracovního poměru dohodou. Paní ředitelka je ochotna učit děti doma, prostor má. Nesoulad mezi vedením školy a panem starostou vznikl již na konci školního roku.

            Pan starosta Miroslav Zázvorka


            Děti odjíždí na školní výlet.


             Jeden z rodičů


            Nová paní ředitelka (vlevo) a odvolaná paní ředitelka.             


            Děti s paní učitelkou se shromažďují k výletu.


             Zástupce (mluvčí rodičů)


Jsme pyšni a podporujeme takové maminky a tatínky, kteří se dokáží postavit za své ratolesti a bojovat proti nesmyslným nařízením vlády, které jsou v rozporu se zákonem. Stejně tak na paní ředitelku a obě učitelky, které se navzdory výhružkám postavily za práva našich nejmenších. Díky jim!

Věříme, že tento malý kamínek spustí lavinu a přidají se další rodiče. A že konečně začneme chránit své děti.


Na závěr Vám nabízíme video - rozhovor s bývalou paní ředitelkou (omlouváme se za horší kvalitu zvuku):

https://cloud.mail.ru/stock/5UC5hFpnMGEfXrn1W9zXF6Mj 

Zdroj: vyrez_21090301_web