Kde nakupovat kvalitní potraviny?

18.08.2021

"Každý druhý dospělý člověk je chronicky nemocný. Sedm z deseti lidí umírá na následky chronických onemocnění a až 80 % výdajů na zdravotnictví jde na terapii chronických onemocnění. V České republice je to 230 z celkových 290 miliard korun. Podle Světové zdravotnické organizace je přitom za většinu chronických onemocnění zodpovědná nezdravá výživa, nedostatek pohybu a kouření.

Díky těmto faktům jsem si uvědomila, že podpora zdravé výživy, pohybu a životního stylu je tím nejdůležitějším prostředkem ke zdraví i úspoře peněz nás všech. Pochopila jsem, jak zásadní je usilovat o to, aby nemoci nevznikaly, a jak je prospěšné, pokud už je nemoc přítomná, vyzkoušet nejdříve terapii přirozenými možnostmi (pokud se nejedná přímo o život ohrožující stav). Zmíněné informace ve mně vzbudily touhu studovat vedle farmacie především prevenci a přirozené a méně riskantní možnosti terapie. Studium výživy bylo pro mne jasnou volbou už od dob studia na vysoké škole, jako farmaceut proto propaguji terapii stravou." 

Výživová doporučení jsou postavena na kvalitních potravinách, způsobu stravování a na jídle, ne na živinách. Zdravá strava, to je jídelníček postavený na příjmu skutečných potravin.

"Obrovskou výhodou jídelníčku, který je založen na skutečných potravinách, je fakt, že taková strava je zdrojem maximálního množství živin, a to navíc v ideálních přirozených poměrech. Skutečné potraviny nejsou návykové (jako mnohé vysoce zpracované potravinářské produkty), nevedou k přejídání, ale naopak zajišťují zdravou přirozenou hmotnost, aniž bychom omezovaly jejich množství nebo musely počítat kalorie. Jídlo má být požitkem. Pokud se najíte až poté, co si na kalkulačce nebo v aplikaci přepočítáte obsah kalorií, tak se zbytečně stresujete. To podle mě nemá se zdravím nic společného." - říká PharmDr. Margit Slimáková, specialistka na zdravotní prevenci a výživu.

https://www.margit.cz/farmakoterapie-terapii-stravou/

Kde však tyto skutečné potraviny v našich obchodech sehnat, když supermarkety jsou přeplněny potravinami nevalné kvality?

V závěru článku, který Vám nabízíme níže k přečtení, paní Milena Doušková praví:

"Lide český, pomozte našim sedlákům a raději si připlaťte, ale podpořte je svými nákupy. Já vím, spousta z vás napíše, že je to drahé, že na to nemají atd... To je sice pravda, ale co vám brání v tom, abyste se navrátili k stravě našich předků, přestali se přežírat a uměli s jídlem šetřit jako naše mámy a prabáby."

Zde je k přečtení celý článek:

https://pravyprostor.cz/zerte-co-vam-dame-a-zavrete-hubu/

Zdroj: vyrez_21081801_web