Petr Robejšek 1. díl

24.09.2021

"Buďto se vzepřeme, abychom obhájili svou důstojnost, nebo nám hrozí technodiktatura."

Ide naozaj o brilantnú a pravdivú analýza stavu spoločnosti. Verím, že všetci, ktorí si tento rozhovor, ktorý viedla Martina Kociánová s Petrom Robejškom vypočujú, sa veľa dozvedia a mnohé pochopia. 

Prebúdzame sa do akéhosi iného svete, než aký sme poznali pred koronakrízou.

Nie je samozrejme úplne iný, väčšinu spoločenských, ekonomických, politických aj bezpečnostných javov, ktoré dnes vnímame sme zažívali už skôr, niektoré poznávame celé roky. Ale teraz ako by sa to všetko zrýchlilo, zahustilo a niektorí bystrejší analytici usudzujú, že sa schyľuje k nejakému radikálnemu rozuzleniu a ako to už u podobných zásadných zmien býva, budú sa asi páčiť málokomu.

Čo sa to vlastne so svetom a s nami všetkými deje? Čo sa to deje s ekonomikou, s politikou, technikou, ľuďmi, vzťahmi? Kde sú príčiny A aké budú následky? A predovšetkým, môžeme s tým my sami niečo urobiť? A ak áno, tak čo?

O tom všetkom a mnohom ďalšom sa rozprávala skvelá Maritna Kociánová s dlhoročným politológom, ekonómom a analytikom Petrom Robejškom, ktorý sa týmto rozhovorom ku koronakríze nevyjadruje prvý krát. Koncom roku 2020 nahral prvú časť audio prednášky z trilógie o pozadí koronakrízy, v ktorej dokonale vystihol situáciu okolo koronakrízy. Prvá časť má názov Jak se to stalo? Druhá časť, Jak to vypadá? A tretia časť má rovnako výstižný názov: Jak z toho ven? Túto trilógiu Vám rovnako odporúčame vypočuť. Pripájame Vám ju na konci článku.

Ak by naše verejnoprávne médiá pozývali do diskusných relácií také osobnosti a odborníkov ako Petr Robejšek, tak by sme mali koronakrízu už dávno zvládnutú. Občania by mali všetky potrebné informácie pre správne rozhodovanie a hlavne by pochopili o čo sa to vlastne deje.

V tomto skvelom rozhovore sa poslucháč dozvie nie len všetko, čo potrebuje vedieť o súčasnej situácii, ale aj či a ako sa dá z toho dá dostať.

Tak kto má uši na počúvanie, počúvaj:

https://www.youtube.com/watch?v=BehaTF1dPLI

Celý rozhovor aj s prepisom nájdete tu:

https://www.kupredudominulosti.cz/rob...


Zdroj: vyrez_210923_02_web