Petr Robejšek 2. díl

25.09.2021

"Pár psychopatů chce ze světa udělat pracovní tábor připomínající chov dobytka."

Pokračovanie rozhovoru Martiny Kociánovej s Petrom Robejškom je opäť zárukou kvalitných pohľadov a rozborov súčasnej situácie.

Lockdowny, to bolo to jediné, čo za uplynulý rok a pol politikov napadlo - zatvoriť spoločnosť a potom sa hrať s kohútikom, tu trochu povoliť, tu viac utiahnuť, tak zhodnotil uplynulé mesiace s koronavírusom v prvej časti rozhovoru politológ a ekonomický analytik Petr Robejšek.

Posledný vývoj je podľa neho ďalšou epizódou zlyhávania politickej triedy, ktorá sa od konca studenej vojny zhoršuje. Politické elity zvolili zlý štýl vládnutia: čo najviac kontrolovať, čo najviac riadiť. A vidíme, že to nezvládajú. Tieto chyby sa im kopia a to ich dotlačilo k tomu, že dnes už nemôžu vládnuť demokraticky a preto zažívame puč, skĺznutie do diktatúry, uviedol Petr Robejšek v druhej časti rozhovoru s Martinou Kociánovou.

Okrem iného sa v ňom dozviete či je možné udržať demokraciu, alebo či sme sa už neodvratne ocitli na ceste k obdobe čínskeho modelu.

Tak, kto má uši na počúvanie, počúvaj:

https://www.youtube.com/watch?v=rpSdYoIiJ0M


Trilógia prednášok Petra Robejška o skutočnom pozadí koron.

Jak se to stalo?

V prvej časti Petr Robejšek vysvetľuje čo sa vlastne stalo v roku 2020 bez toho aby sa čo len jediný raz zmienil o korone. Je to síce ako to správne nazval "událost roku", ale akokoľvek je dramatická a tragická, tak ide iba o prejav závažnejších a dlhodobejších procesov, ktoré sa týkajú vývoja našej civilizácie.

https://www.youtube.com/watch?v=gllo9GIdyb4

Jak to vypadá?

V predchádzajúcej prednáške Jak se to stalo?, Petr Robejšek rozobral tému technizácie spoločnosti, ktorá vedie ku koncentrácii hospodárskej moci a ide ruka v ruke s odstránením demokracie v ekonomickom živote. V druhej časti prednášky - Jak to vypadá?, vysvetlí politický faktor a preskúma vplyv technizácie spoločnosti na politický život a budúcnosť demokracie.

Jak z toho ven?

V poslednej, tretej časti prednášky uzatvára Petr Robejšek cyklus o ekonomickom, sociálnom a politickom pozadí korony. V predchádzajúcich dvoch dieloch sa pýtal "Jak se to stalo?" a "Jak to vypadá?" V poslednej, tretej časti trilógie hľadá Petr Robejšek východisko.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZdAOGsTAMs

Vysvetľuje, kto je náš nepriateľ, aký má cieľ, či máme šancu ho poraziť a prečo existuje iba jeden spôsob ako reagovať. Je to naozaj veľmi zaujímavé počúvanie.

Zdroj: vyrez_21092303_web