Potravinová sebestačnosť!

24.05.2021

V čom je dnes v čase špičkových technológií problém? Čo sa stalo, že sme po r. 1989 stratili potravinovú sebestačnosť? My, ktorí sme ešte pred r. 1989 patrili medzi svetovú špičku vo viac ako 150 oblastiach?

Nedalo nám to a spolu s niektorými našimi členmi sme sa vybrali priamo      do terénu. Nešlo nám o veľkokapacitné polia osadené repkou - z toho sa občania nenajedia.

V poslednom čase sa veľa píše o permakultúrach, aquapónii a všelijakých iných super možnostiach, ako uživiť vlastný národ.

My sme hľadali niečo "pri zemi", na čo sme boli odjakživa zvyknutí. Prirodzenou cestou sme si dokázali dopestovať všetky základné a hlavne zdravé potraviny.

Veľmi pozorne sme si vypočuli majstrov svojho oboru, ktorí to robia už roky a ich výsledky sú nespochybniteľné. Opäť sa nám potvrdilo, že naši ľudia          (z ČSSR) majú skutočne zlaté ruky.

Musíme poďakovať všetkým, ktorí nám túto exkurziu a prednášku umožnili.  Je skutočne nad čím rozmýšľať. Jednoduché a taký úžasný výsledok.            Pri odchode sa nám tlačila na pery klasická otázka - kde udělali soudruzi        z NDR chybu.

Čo dodať na záver? Myslím, že nám, čo sme tam boli, to je jasné. Je len jediná cesta aj k potravinovej sebestačnosti. Určite ju spoločnými silami dosiahneme.

(zdroj: vyrez_21052101_web)