Žijeme v iluzi?

12.09.2021

Ať chceme nebo ne, naše životy jsou ovlivňovány děním kolem nás. Stačí něco zaslechnout, vidět nebo zažít a tento malý impuls se může stát bodovým zlomem našeho rozhodnutí. Je na nás, jak s takovou informací naložíme. Ti, kteří nemají jiné, než oficiální zdroje, lehce propadnou mediální propagandě, která manipuluje našimi životy od nepaměti, ale v současné době je to tak masivní, až je to průhledné jako sklo.

V dnešní době jsme neustále bombardováni informacemi o covidu, které na nás vyskakují už snad z každého rohu, a které nás neuklidňují, ale naopak už rok a půl nás straší o tom, jak je to nebezpečná nákaza, jak pořád rostou čísla, kromě léta, v létě dostal covid také dovolenou. Informace o přeplněných nemocnicích na léto také ztichly, ale vystřídaly je výhružky, co všechno dobrovolně neočkovaní nemohou. Také jste si všimli, že za rok a půl téměř nebylo z médií hlavního proudu, ani z těch veřejnoprávních slyšet cokoliv o prevenci? Tedy kromě toho, že máme nosit náhubky a dodržovat odstupy? Také Vám je divné, že naše vlády neinvestovaly do prevence svých občanů ani korunu nebo euro? Zato na propagandu strachu, nejistoty, moci a rozdělování občanů jdou milióny.

Také se ptáte, kam zmizely relevantní informace, které by nám daly odpovědi na tak důležité otázky jako například:

Kam zmizela statistika sezónní chřipky včetně srovnání s předchozími roky?

 1. Proč lékaři, nejen praktičtí, pracovali on-line po telefonu, namísto toho, aby si prodloužili ordinační hodiny a byli k dispozici svým pacientům? Proč byla zanedbávána prvotní zdravotní péče?
 2. Kolik lidí díky této neposkytnuté prvotní zdravotní péči má trvalé následky nebo zemřelo?
 3. Proč lékaři a další zdravotníci neinformují o prevenci, o zdravém stravování v době epidemie a o prospěšnosti sportování?
 4. Proč nevysvětlují, že roušky při dlouhodobém nošení škodí?
 5. Proč nejsme informováni, z jakého materiálu jsou roušky a respirátory vyrobeny, zda mají atest a zda jsou vhodné pro celodenní nošení?
 6. Proč je "očkování" prováděno na nádražích, v obchodních centrech, a není předem vyšetřen zdravotní stav pacienta? Proč se očkuje, aniž by očkující znal zdravotní stav člověka, kterého očkuje?
 7. Proč lidé před "očkováním", nejsou informováni o vedlejších účincích těchto "vakcín"?
 8. Proč není veřejnost informována o následných komplikacích "očkování"?
 9. Proč "očkovaní" musí nadále nosit roušky?
 10. Proč "očkování" neposkytuje ochranu před covid, jak původně informovali?
 11. Proč jsou názory vlády neustále měněny, proč nevysvětlují každou změnu rozhodnutí?
 12. Proč neposlouchají zkušenosti z jiných států a rady skutečných odborníků?
 13. Proč ministerstvo zdravotnictví a vláda nekonzultují svá rozhodnutí se širší škálou odborníků z řad specialistů?
 14. Proč se minimálně mluví o Ivermektinu, tak významném a užitečném léku, který si dokáže poradit s mnoha chorobami, ale také s covidem a proč nebyl a není zařazený do léčebných protokolů?
 15. O kolik procent se snížil celkový počet vyplácených důchodů oproti předchozímu roku?
 16. Proč média mlčí o plánech Velkého Resetu z pera Klause Schwaba, zakladatele a šéfa Světového ekonomického fóra?
 17. Proč média a naši politici nemluví o Agendě OSN 2030, co všechno je v ní zahrnuto?
 18. A co Agenda 4. Průmyslové revoluce, která je také toho všeho součástí, o ní se také málo mluví na to, jaký význam bude mít pro svět?
 19. A také se zatím jen hodně málo mluví o klimatické krizi, která se médii a politiky prezentuje jako něco, za co může člověk. Ale je viníkem klimatické změny opravdu on nebo jde o přirozený cyklus naší planety?
 20. Proč si naše veřejnoprávní média neplní své povinnosti a poslání, které jim ukládá zákon?

Hodně lidí si televizi nebo rádio pouští po příchodu domů jen jako zvukovou kulisu. Mnozí jsou ale na těchto médiích doslova závislí, zvláště na televizi. Zařadili její sledovaní do svého každodenního života, dokonce mnozí svůj život přizpůsobují programu v televizi. Mluvené slovo z rádií na nás promlouvá téměř všude, kde se přes den pohybujeme. V práci, v autě, v MHD, v obchoďácích, všude jsme nuceni poslouchat, co nám mají za úlohu sdělit. A pak večer doma žijeme životem postav televizních seriálů, místo toho, abychom žili plnohodnotně ten svůj. Pláčeme a smějeme se společně s hlavními postavami nikdy nekončících seriálu a reality show, kterými se necháme unášet někam daleko od všedních dní, a které nám pomáhají zapomenout na naše vlastní starosti. Nebo se díváme na bezduché tváře našich politiku, kteří nám rovněž bezduše tvrdí, že dělají pro nás a naše blaho to nejlepší. Bez televize a rádia si život již mnozí z nás nedokáží představit, což by nebylo tak zlé, pokud by z nich lidé dokázali vytěžit pro sebe to nejlepší pro poučení, vzdělávaní a také zpříjemnění života.

Média mají svá poslání, a i když se o tom nemluví nahlas, tak všem nám je jasné, že primárně je jejich úkol jasný: "Koho chléb jíš, toho píseň zpívej".

Nabízíme Vám video, jakým způsobem nás média ovlivňují:

https://youtu.be/diLvWTd6SyQ

Z těchto důvodů se snažíme nejen pro členy VyReZ, ale co nejširší veřejnosti vyhledávat a poskytovat aktuální informace. Dnes více než kdy jindy, je důležité poskytovat náměty k zamyšlení, aby co nejvíce našich spoluobčanů mělo možnost přístupu ke VŠEM dostupným informacím. Protože jen dobře informovaný člověk, může dělat opravdu svobodná rozhodnutí. Vážíme si Vašich názorů a jsme otevřeni diskuzi.

Zdroj: vyrez_21091101_web